Luuüdi siirdamine Türgis

Kas te kaalute luuüdi siirdamist Türgis? Uurige kõike luuüdi siirdamise kohta Istanbulis: protseduur, kulud, taastumine. Hankige tasuta hinnapakkumine edukaks raviks Istanbulis.

ParimKliinik.com pakub teavet luuüdi siirdamise kohta Türgis ja aitab teil broneerida operatsiooni kvalifitseeritud Türgi kirurgide juures. See sisu on mõeldud ainult teavitamise eesmärgil ja ei ole mõeldud asendama tervishoiutöötaja nõuandeid.

Kui palju maksab luuüdi siirdamine Türgis?

Autoloogne luuüdi siirdamine on odavam kui allogeenne siirdamine, mis nõuab doonori otsimist ja suuremat arvu teste.

Seetõttu varieerub selle ravi maksumus sõltuvalt vajaliku luuüdi siirdamise tüübist 25 000 ja 65 000 euro vahel . Peale India on Türgi Euroopa riikidest kõige odavam luuüdi siirdamine, mis maksab kuni kolm korda vähem kui Euroopas.

Luuüdi siirdamine TürgisAlates 25 000 eurost

Sissejuhatus

Luuüdi siirdamine on elutähtis meditsiiniline protseduur paljudele patsientidele, kes kannatavad raskete haiguste, näiteks leukeemia (verevähk), muude vähivormide või teatavate pärilike haiguste all.

Kui muud ravimeetodid ei ole toonud oodatavat paranemist, on luuüdi siirdamine mõnikord ainus võimalus patsiendi päästmiseks.

See protseduur, mille eesmärk on asendada patsiendi enda tüvirakud võimaluse korral terve doonori omadega, hõlmab aastas üle 50 000 patsiendi kogu maailmas, sealhulgas 32 000 patsienti Euroopas.

Türgi, mis on varustatud parima taskukohase siirdamistehnoloogiaga, võtab vastu patsiente üle kogu maailma, pakkudes neile meditsiinireisi ajal täiendavat lootust paranemisele.

Mis on luuüdi siirdamine?

Luuüdi on pehme, käsnjas aine, mis asub luude sees. Eristatakse valget luuüdi ja punast luuüdi.

Punane luuüdi, mis koosneb vereloome tüvirakkudest, toodab erinevaid vererakke, mis on organismi nõuetekohaseks toimimiseks hädavajalikud (valged verelibled, punased verelibled, trombotsüüdid).

Kui luuüdi ei toimi korralikult selliste haiguste nagu leukeemia või aplastiline aneemia tõttu, võib olla vajalik luuüdi siirdamine (või tüvirakkude siirdamine või vereloome rakkude siirdamine).

Protsessi käigus asendatakse haigestunud või kahjustatud luuüdi tervete rakkudega, mis pärinevad patsiendilt endalt, sobivalt tervelt doonorilt või isegi nabanöörist.

Selle protseduuri eesmärk on taastada vererakkude normaalne tootmine ja tugevdada patsiendi immuunsüsteemi.

Milline haigus nõuab luuüdi siirdamist?

Luuüdi siirdamine on mõeldud patsientidele, kes kannatavad raskete veresüsteemi haiguste ja teatavate vähivormide all. Seda on võimalik teha meestele, naistele ja lastele.

Siin on peamised haigused , mille puhul luuüdi siirdamine võib olla vajalik:

  • Leukeemia (lümfoblastiline, müeloidne) ;
  • Lümfoom
  • Müeloomi hulgimüeloom;
  • Müelodüsplastilised sündroomid (MDS ) ja müeloproliferatiivsed häired ( MDS );
  • Raske aneemia (aplastiline, kaltseemiline, Fanconi);
  • Talasseemia;
  • Immuunpuudulikkus.

Transplantatsiooni võib kasutada ka raske ravi (nt keemia- või kiiritusravi) tagajärjel tugevasti kahjustatud rakkude taastamiseks või mõne muu haiguse (rinnavähk, hulgiskleroos jne) raviks

Milliseid erinevaid luuüdi siirdamise liike tehakse Türgis?

Türgi asutused, mis on spetsialiseerunud luuüdi siirdamise protseduuridele, on sarnaselt oma Euroopa kolleegidega varustatud kõigi olemasolevate siirdamise liikide teostamiseks.

Autoloogsed luuüdi siirdamised

Autoloogse luuüdi siirdamise ehk autotransplantatsiooni puhul siirdatakse patsiendile tema enda terved tüvirakud. Need kogutakse tavaliselt enne intensiivset vähivastast ravi, seejärel süstitakse need uuesti, et taastada immuunsüsteem ja trombotsüütide tootmine.

Allogeenne luuüdi siirdamine

Allogeenne luuüdi siirdamine hõlmab sobiva doonori tüvirakkude ülekandmist patsiendile. Seda protseduuri kasutatakse patsiendi defektse või haigestunud luuüdi asendamiseks tervete tüvirakkudega, et taastada selle normaalne funktsioon.

Allogeenset luuüdi siirdamist on erinevat tüüpi, sõltuvalt sellest, kust doonor pärine b:

  • doonor on täielikult sobiv lähisugulane (sageli vend või õde). Kui doonor on patsiendi kaksikõde, nimetatakse seda süngeenseks (isogeenseks) siirdamiseks. Nagu eespool mainitud, võivad tüvirakud pärineda ka nabanöörist;
  • doonor on lähisugulane, kuid koeantigeenide ühilduvus ei ole täielik (50%). See nn haplo-identne siirdamine nõuab täiendavaid tehnilisi vahendeid;
  • doonoril puuduvad sugulussidemed, kuid ta on täielikult sobilik;

Kuidas toimub luuüdi siirdamine Türgis?

Luuüdi siirdamise protseduur erineb sõltuvalt kavandatava siirdamise tüübist.

Autoloogilise luuüdi siirdamise protseduur Türgis

Kõigepealt kogutakse patsiendi tüvirakud ohutult kas kirurgiliselt puusaluust (üldnarkoosi all) või lihtsa vereproovi (perifeerne veri) abil pärast ravimite stimuleerimist.

Morfoloogid eraldavad tüvirakud, mis seejärel puhastatakse ja külmutatakse.

Kui patsient on oma intensiivse ravi (keemia- või kiiritusravi) lõpetanud, süstitakse terved rakud uuesti. Transplantaati manustatakse tavaliselt operatsiooni käigus kas otse luuüdi kateetri (õhuke, paindlik toru) abil või infusioonina veeni.

Allogeense luuüdi siirdamise protseduur Türgis

Enne siirdamist valmistatakse patsient ette, et suurendada õnnestumise tõenäosust. Manustatakse keemiaravi, mille kestus sõltub tüvirakkude allikast (6-9 päeva). Selle eesmärk on hävitada luuüdis allesjäänud vähirakud, et need saaks asendada tervete rakkudega.

Niipea kui keemiaravi on lõppenud, st järgmisel päeval, toimub luuüdi siirdamine veeni kaudu, samamoodi nagu vereülekanne, aeglaselt ja meditsiinilise järelevalve all.

Igal juhul jälgitakse patsienti pärast siirdamist 24 tunni jooksul tähelepanelikult.

Millised on luuüdi siirdamise riskid?

Kõige tavalisem tüsistus pärast luuüdi siirdamist on hülgamine ja see puudutab allogeenseid siirdamisi. Hülgamisohu vähendamiseks antakse patsiendile immunosupressiivset ravi. Need on ravimid, mis on spetsiaalselt loodud selleks, et vältida organismi immuunvastust võõraste rakkude suhtes.

Nagu iga meditsiinilise protseduuri puhul, võetakse arvesse ka nakkusohtu . Võimalike tüsistuste vältimiseks viibib patsient isoleerituna steriilses ruumis ning saab nii nende vältimiseks kui ka ravimiseks vajalikku ravi ja hooldust.

Miks valida Türgi luuüdi siirdamiseks?

Türgi ja eelkõige Istanbul, mis on paratamatu Bosporuse ääres asuva rohkearvuliste tervishoiuasutustega linn, on üha populaarsem meditsiiniturismi sihtkoht. Ja põhjusega!

Viimase paarikümne aasta jooksul on Türgi saavutanud Euroopas juhtpositsiooni edukate luuüdi siirdamiste alal. Maailmas konkureerib see Ameerika Ühendriikide, Saksamaa ja Iisraeliga.

Türgis praktiseerivad paljud maailmakuulsad hematoloogid. Neil on põhjalikud kogemused onkohematoloogias, mõned neist on praktiseerinud rohkem kui 30 aastat.

Türgi haiglad vastavad kaasaegse meditsiini rangetele standarditele, mida näitab asjaolu, et nad on saanud mitmeid rahvusvahelisi akrediteeringuid. Türgi tüvirakkude siirdamise keskused on sertifitseeritud EBMT (European Blood and Marrow Transplant Group) poolt.

Lisaks sellele on ravi maksumus Türgis märkimisväärselt madalam kui paljudes Euroopa riikides, sageli 50% vähem, mis teeb selle kättesaadavamaks, ilma et see kahjustaks kvaliteeti.

Istanbuli ja teiste Türgi linnade kliinikud ja haiglad on tuntud oma personaalse ja tähelepaneliku lähenemise poolest rahvusvahelistele patsientidele ning pakuvad ulatuslikke tugiprogramme.

Kui kaua pean pärast luuüdi siirdamist Türgis viibima?

Autoloogse luuüdi siirdamise korral on Türgis viibimine umbes 70 päeva. Haiglaravi, mis kestab tavaliselt 45 päeva, järgneb ambulatoorne meditsiiniline järelevalve. See eeldab, et patsient viibib Türgis veel kolm nädalat.

Allogeense luuüdi siirdamise korral (mitteseotud doonor) on viibimise kogukestus 120 päeva, sealhulgas kaks kuud haiglas.

Kuidas valida parim haigla luuüdi siirdamiseks Türgis?

Selleks, et validakõige sobivam haigla luuüdi siirdamiseraviks, tuleb teil välja selgitada mitu asja:

  • Tehtavateluuüdi siirdamiste tüübid ;
  • Patsiendi vanusepiirang, kui see on olemas; mõned luuüdi siirdamise keskused ei võta vastu alla 16-aastaseid patsiente;
  • Arsti(de) kogemus;
  • Siirdamise kogu ravi maksumus, sealhulgas doonori otsimine.

Kasutage TASUTA hindamist!

Soovi korral ja
ilma teiepoolse kohustuseta.

Konsultatsioon 100% tasuta. Me analüüsime teie olukorda, teie vajadusi ja ootusi. Ja me hindame eelarvet, mis on vajalik : lend + hotell + takso + ravi.

Teil säilib alati täielik kontroll protsessi üle. Täielik meelerahu.


Korduma kippuvad küsimused

Milline on taastumisaeg pärast luuüdi siirdamist Türgis?

Üldiselt on luuüdi siirdamise järgne taastumisaeg 2 kuud. Uus luuüdi hakkab umbes 20 päeva pärast protseduuri tootma vererakke, kuid nende taastumine normaalsele tasemele võib võtta 6-12 kuud.

Milline on luuüdi siirdamise edukuse määr Türgis?

Istanbuli haigla professori Betül Tavili sõnul on luuüdi siirdamine Türgis 90% ulatuses tõhus. Üha suurenev luuüdi siirdamiste arv Türgis annab tunnistust sellest, et Türgi asutused pakuvad ohutuid ja tervislikke siirdamisi.

Millised on luuüdi siirdamise kõrvaltoimed?

Luuüdi siirdamine võib põhjustada selliseid kõrvaltoimeid nagu peavalu, iiveldus, oksendamine, valu, aneemia, madal vererõhk, õhupuudus, palavik ja isegi infektsioon. Veelgi tõsisemalt võib esineda verejooksu või transplantaadi ja peremehe vastase haiguse teket.

Kui kaua kestab luuüdi siirdamise protseduur?

12 kuni 36 tundi pärast doonorilt transplantaadi võtmist manustatakse see intravenoosselt. Pärast 3 kuni 4 tundi kestvat protseduuri isoleeritakse patsient, kes on suure nakkusohuga, 2-4 nädalaks steriilsesse ruumi.

Kui kaua pean ma Türgis doonorit ootama?

Kui te sobite allogeenseks luuüdi siirdamiseks mitteseotud doonorilt, otsib arst doonori 73 Prantsuse ja rahvusvahelisest luuüdi siirdamise registrist. Ooteaeg võib kesta mitu nädalat kuni mitu kuud.

Kes võib saada tüvirakudoonoriks?

Tüvirakke võivad annetada kõik hea tervisega inimesed vanuses 18-35 aastat. Siiski on venna ja õe puhul ühilduvuse tõenäosus ¼, samas kui mittesugulase doonori puhul on see 1:1 miljon, mistõttu on oluline, et kõigepealt testitakse patsiendi õed-vennad.

Autori kohta

Kevin

Olen Kevin, saidi asutaja. Minu isiklik teekond on pannud mind mõistma, kui oluline on olla hästi informeeritud enne kosmeetika-, hambaravi-, juukse- või reproduktiivmeditsiini protseduuri. Täna tahan aidata neid, kes kaaluvad arstireisi, pakkudes neile teavet protseduuride, nende maksumuse, ettevalmistuse ja operatsioonijärgse järelkontrolli kohta. Kuigi minu artiklid on kirjutatud ülima hoolega, ei asenda need mingil juhul tervishoiutöötaja isikupärastatud nõuandeid. Kutsun teid üles mu lugu avastama, et minu lähenemist paremini mõista.


‍👩‍⚕ TASUTA PAKKUMINE ➡️